Aktualności

Weekend pod znakiem judo2009-06-08

W sobotę dwie grupy młodych judoków wyjechały do Bytomia i Wolbromia.

W Bytomiu były rozgrywane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których startowało około dwustu judoków z czterech województw. Nasi zawodnicy pod opieką dyr. MOSiR Sabiny Bajdy zdobyli cztery brązowe medale, trzy piąte miejsca i jedno siódme. Poziom zawodów był bardzo wysoki.

Medale zdobyli: Dominik Żelichowski, Jakub Florek , Grzegorz Sanocki, Paula Filipek. Na piątym miejscu uplasowali się : Mateusz Żukowski, Ania Janusz i Krzysztof Krzyszkowski. Siódmy był Filip Żelichowski.

Druga grupa młodych judoków MOSiR pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego wystartowała w Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji dni Wolbromia. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników z Węgier, Sosnowca, Tarnowa, Kielc, Wolbromia i Bochni. Walki odbywały się na 2 matach, w dwóch kategoriach wiekowych. Dostarczyły wielu emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom. Ostatecznie nasi judocy zdobyli 17 medali (5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych), a w klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce, ustępując jedynie gospodarzom. Poniżej prezentujemy nazwiska medalistów:

Jakub Nosalski kat. 40 kg

4. miejsca zajęli: Marta Krawczyk kat. 30kg, Maria Stachowicz kat.36kg, Patryk Tokarz kat. 50kg, a na 5 miejscu zawody zakończył Wojciech Komasa kat. 36kg