Aktualności

Wicemistrz Polski Juniorów w Judo!2010-03-31

Maciek Tworzydło zdobył kolejny medal do swojej i "rodzinnej" kolekcji. Jest to srebro na Mistrzostwach Polski Juniorów Judo, które odbywały się we Wrocławiu w ostatni weekend.

Maciek walczył w kategorii   90 kg, w której startowało 29 zawodników. Stoczył 5 walk, w tym 4 zwycięskie z J. Kozakiewiczem z Gwardii Olsztyn, O. Ramaniukiem z TS Wisła Kraków, W. Szabelskim z AZS Puławy oraz K. Niedzielą z AZS Gliwice. W finale spotkał się z Mateuszem Rycakiem z Czarnych Bytom, z którym potykał się już kilkukrotnie na zawodach eliminacyjnych z różnym skutkiem. Do końca bardzo wyrównanej walki nie był znany zwycięzca. Niestety kilkanaście ostatnich sekund zdecydowało o wygranej przeciwnika Maćka.
-Poziom zawodów był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy nas drugie miejsce na tych mistrzostwach - mówi dyr.MOSiR Bochnia Sabina Bajda - Maciek potwierdza swoją dobrą formę i nieprzypadkowe miejsce w Kadrze Narodowej. Gratulujemy trenerowi Waldemarowi Kowalskiemu, który od kilku lat szkoli ze świetnym skutkiem zawodników MOSiR. -