Aktualności

Wiktor Tworzydło zdobywa kolejny tytuł Mistrza Polski Seniorów !!!2009-10-07

W rozgrywanych Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Opolu (2-4.10.09) Wiktor Tworzydło wywodzący się z bocheńskiej sekcji judo zdobył w pięknym stylu drugi (pierwszy w 2007r.)  swój złoty medal w tych najważniejszych zawodach w kraju.

Stoczył on 5 walk, wszystkie oczywiście zwycięskie. Najtrudniejsza - jak sam podkreślał - była walka z zawodnikiem MOSiR Bochnia Bartkiem Wiśniowskim, z którym wygrał na 5 pkt. Pozostałe walki eliminacyjne zwyciężył 7:0, 7:0, 10:0. W finale Piotra Golusa z Czarnych Bytom rzucił na ippon (10 pkt.). Nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto jest mistrzem.

Wiktor obecnie jest na piątym roku studiów na AWF Warszawa i ich obecnie reprezentuje. Warto podkreślić jego duży sentyment do swojego macierzystego klubu MOSiR Bochnia. W sobotę zaraz po zwycięstwie przyjechał do Bochni na kilka godzin. Znalazł jednak czas, by odwiedzić swoją pierwszą trenerkę Sabinę Bajdę i porozmawiać o zawodach. Cieszy nas, że zawodnicy którzy wyszli z bocheńskiej sekcji utożsamiają się z klubem i z przyjemnością do nas wracają.

Zobacz relację z opisywanych mistrzostw (kliknij tutaj).