Aktualności

Wolą walki i ambicją można dużo zdziałać.2015-09-14

Pierwsze spotkanie na parkiecie I ligowym za nami.

druzyna_MOSiR_Bochnai___p._reczna

UKS Olimp Grodków - MOSiR Bochnia 29 : 28

W sobotę 12 września 2015r. bocheńska drużyna I ligi piłkarzy ręcznych rozegrała pierwszy mecz na I ligowym parkiecie. Nie był to może do końca udany debiut jednak to dopiero "pierwsze starcie".

Mecz wyjazdowy do Grodkowa był wielką niewiadomą zarówno dla zespołu gospodarzy jak i dla nas - mówi kierownik drużyny Maciej Haber - pierwsza część spotkania to bardzo wyrównany pojedynek, bramka za bramkę, "cios za cios" - to jednak my do szatni schodziliśmy ze stratą bramek do Grodkowa (15 : 13).

Pierwsze minuty drugiej połowy spotkania to okres nieporadnej gry bocheńskiej drużyny co skrzętnie wykorzystali gospodarze.

W przeciągu 4 minut straciliśmy 6 bramek nie rzucając żadnej i jak się wydaje był to kluczowy, decydujący moment o końcowym wyniku spotkania - mówi trener Ryszard Tabor.

Jednak dzięki niesamowitej ambicji, woli walki, zaangażowaniu i jak się wydaje podniesionemu poziomowi adrenaliny nasz zespół odrodził się "powstając jak Feniks z popiołów" doprowadzając w ostatniej minucie meczu do remisu 28 : 28.

Jednak na 8 sekund przed końcową syreną decydującą bramkę dla Grodkowa zdobył zawodnik Krzysztof Bujak, który wcześniej nie zanotował żadnego trafienia.

Ta zaskakująca wszystkich bramka na 8 sekund przed końcem spotkania ostatecznie przesądziła o wyniku meczu, pozostawiając "niesmak porażki" bocheńskim szczypiornistom.

Mecz zakończył się wynikiem 29 : 28

Pamiętać jednak należy, że bocheńska drużyna MOSiR Bochnia debiutuje dopiero na I ligowym parkiecie i z meczu na mecz będzie "mądrzejsza o doświadczenia"co niewątpliwie pomoże im w każdym kolejnym "starciu".

.

Przed naszymi szczypiornistami kolejny mecz tym razem przed własną publicznością.

Już w najbliższą sobotę 19 września w ramach 2 kolejki rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn gościć będziemy drużynę LKPR MOTO - JELCZ OŁAWA.

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa przy ul. Poniatowskiego 32. Początek spotkania godz. 18.00

Bilety do nabycia 30 minut przed spotkaniem w cenie:

- 6 zł. bilet normalny

- 3 zł.  bilet ulgowy (dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 roku życia)

Jeśli jednak chcecie mieć wejściówki na każde z 13 spotkań rozgrywanych w Bochni można zakupić karnet w cenie 50zł! Karnety do nabycia w biurze MOSiR Bochnia przy ul. Parkowej 3 od pon.- pt. w godzinach 8.00 - 16.00 oraz na 30 minut przed meczem.

A tak do udziału w tym pierwszym inauguracyjnym meczu przed własną publicznością zachęcają wszystkich sami zawodnicy:

 "Nie może Cię zabraknąć! Pokażmy wszyscy, że Bochnia żyje piłką ręczną! Zaproś znajomych i rodzinę! Zajmijcie wspólnie miejsca na trybunach hali widowiskowo-sportowej w Bochni aby razem wspierać drużynę MOSiR-u!"

Nie zróbmy im zawodu i swoją obecnością dodajmy im sił do walki i pokażmy jak bardzo w nich wierzymy.


Zachęcamy  do odwiedzania strony poświęconej I ligowej drużynie piłki ręcznej MOSiR Bochnia: https://www.facebook.com/mosirbochniareczna?fref=nf


Zapraszamy również do zapoznania się z relacją meczu na stronie: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/546904/trudna-przeprawa-olimpu