Aktualności

Wygrana z Austriakami2009-09-06

W zapowiedzianych wcześniej sobotnich meczach towarzyskich, pomiędzy austriackimi  drużynami seniorów i juniorów UHC HORN a MOSiR Bochnia, rozegrano cztery spotkania.

Scenariusz rozgrywek został zmieniony, ponieważ goście przyjechali z dwoma zespołami. W zaistniałej sytuacji juniorzy MOSiR zostali podzieleni na dwie drużyny, które zmagały się w czterech meczach. Podział ten umożliwił wszystkim bocheńskim zawodnikom grę w pełnym wymiarze czasowym. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostały w godzinach przedpołudniowych i o dziwo MOSiR I wygrał z drużyną seniorów (!) UHC HORN 26:25. W kolejnym spotkaniu MOSiR II zremisował 15:15. Po pierwszej części spotkań goście  zwiedzali nasze miasto. W popołudniowych godzinach rozegrano mecze rewanżowe. Tym razem starsi koledzy z Austrii byli bardziej zmotywowani i wygrali 32:24. Natomiast juniorzy MOSiR II wygrali swoje spotkanie 21:11. Reasumując bochnianie wykazali się lepszymi wynikami podczas całego towarzyskiego spotkania, wygrywając dwa mecze i jeden remisując. Warto podkreślić, że drużyny austriackie były pod opieką trzech trenerów,  w tym znanego w środowisku piłki ręcznej Wojciecha Gmyrka. Podsumowując te spotkania trenerzy zespołów austriackich, jak i trener MOSiR Bochnia Marcin Bożek  byli zadowoleni z rozgrywek, w czasie których panowała miła i przyjazna atmosfera. W przyszłości zespoły chciałyby kontynuować taką formę spotkań i rywalizacji sportowej. Słowa podziękowania nalężą się także sędziom: Filipowi i Jakubowi Pachom, którzy jako wolontariusze sędziowali wyżej wymienione spotkanie. - Nie spodziewaliśmy się gry z drużyną seniorską - mówi M. Bożek - tym bardziej należy docenić naszych chłopców, którzy podjęli walkę  pomimo różnicy w warunkach fizycznych między nimi , a Austriakami. Pozytywnie oceniam również drugą grupę, która  zaprezentowała  się szczególnie dobrze w drugim meczu. -

Gratulujemy juniorom i informujemy o kolejnych rozgrywkach, w których wezmą udział. To Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR Bochnia, który odbędzie 18 i 19 września. Oprócz polskich zespołów, takich jak Kusy Kraków, Stal Mielec czy Górnik Sosnowiec nasi chłopcy zmierzą się z drużyną Słowaków TATRAN Presov.