Aktualności

Wygrana z kieleckimi akademikami 2016-10-13

We wczorajszym, wyjazdowym meczu (przełożonym z 8 października) pomiędzy AZS UJK Kielce a MOSiR Bochnia spotkały się drużyny walczące o Mistrzostwo II Ligi. Termin spotkania uwarunkowany był ślubem Mateusza Zubika, o czym już wcześniej informowaliśmy.


KU AZS UJK Kielce & MOSiR Bochnia 20:29 (11:11)

Spotkanie bocheńscy szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia 1:0 po rzucie Adriana Najucha. Jednak to w dwunastej minucie po rzucie karnym, wykonywanym przez Piotra Szafarczyka to akademicy objęli prowadzenie. W kolejnych minutach bochniakom nie sprzyjało szczęście, gdyż trafiali w słupki i poprzeczki. W 29 minucie po skutecznym rzucie karnym Sławomira Karwowskiego ponownie wyszliśmy na prowadzenie 10:11, jednak w ostatniej minucie straciliśmy je i gospodarze po rzucie Pawła Papaja (szefa marketingu w kieleckim klubie) wyrównali do 11.
W drugiej części spotkania nasz zespół diametralnie zmienił swoją postawę na boisku za sprawą skutecznych kontrataków, zdobywając 13 bramek z rzędu, a tracąc przy tym tylko 2. Tak więc w 47 minucie wynik ustalił Marcin Janas na 13:24. Później również kontrolowaliśmy spotkanie, a szanse gry dostali wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu. Dobre spotkanie rozegrali Łukasz Urbanowicz (7 bramek), Sławomir Karwowski (9) oraz nasz goalkeeper Tomasz Węgrzyn. - Jest to dla nas ważna wygrana i kolejny krok do mobilizacji zespołu przed najważniejszymi przeciwnkami tych rozgrywek, z którymi spotkamy się w najbliższych tygodniach - mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek.- Wygrywać też trzeba umieć z każdym przeciwnikiem w celu doskonalenia koncentracji tak potrzebnej w szybkiej grze, jaką jest piłka ręczna. -
Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:29 na korzyść przyjezdnych (MOSiR Bochnia). Warto tutaj zaznaczyć, że gospodarze w drugiej połowie zdobyli tylko 9 bramek przy 18 trafionych przez naszych szczypiornistów.


Skład zespołu MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch (6), Mateusz Zubik 1, Dawid kokoszka, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach, Hubert Pamuła, Mateusz Bujak, Sławomir Karwowski 9, Marcin Janas 4, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz 7, Adam Janus, Jarosław Gut, Mateusz rogóż (1).
Kierownikiem bocheńskiego zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład KU AZS UJK Kielce: Filip Jastrząb, Damian Dobrowolski, Przemysław Grzesik, Paweł Papaj (2), Mirosław Curyła (2), Daniel Boszczyk (4), Mateusz Kutwin (1), Piotr Szafarczyk (3), Michał Czechowski, Bartosz Bednarski (5), Piotr Adach (1), Bartłomiej Zielonko, Wojciech Czerwiński, Michał Głowacki (2), Sergiusz Wojda, Bartłomiej Pióro. Trenerem zespołu jest Tomasz Błaszkiewicz, a kierownikiem zespołu jest Leszek Papaj.

Kopia_Kopia_460_mosir_reczna_plakat_a2_1


W SOBOTĘ SPOTKANIE W BOCHNI - ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na sobotnie spotkanie (15 października) do Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni przy ul. Ks. J. Poniatowskiego 32 o godz. 19.00. Gościć będziemy drużynę Orzeł Przeworsk. Z góry dziękujemy za gorące kibicowanie i wspieranie naszych piłkarzy.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks01

POGRZEB PROFESORA JANUSZA ŻARKA
Z głębokim żalem zawiadamiamy również, że w dniu 11 października 2016 roku w wieku 87 lat zmarł, związany z Bochnią, profesor Janusz Żarek, długoletni nauczyciel akademicki w Katedrze Teorii Sportu i Sportów Indywidualnych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez lata pracę akademicką łączył z rozwijaniem swojej pasji jaką była piłka ręczna. W latach 1953-1971 pracował jako trener i działacz Górnika Sokół Bochnia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 14 października 2016 roku o godz. 11:00 na cmentarzu komunalnym w Bochni przy ulicy Orackiej.