Aktualności

XXI Memoriałowy Bieg Majora Bacy i "Piknik nad Rabą", 03.08.2014r.2014-07-23

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza wszystkich amatorów biegania w niedzielę 3 sierpnia 2014r. na  XXI Memoriałowy Bieg Majora Bacy oraz towarzyszący mu "Piknik nad Rabą".

JUŻ PONAD 270 BIEGACZY
W imprezie, która ma na celu upamiętnienie losów tragicznie zmarłego w okresie II wojny światowej Jana Kaczmarczyka czyli majora Bacy, co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski i zagranicy. - Mamy już zarejestrowanych 271 zawodników - mówi dyrektor biegu Sabina Bajdazapisy wciąż trwają i będą prowadzone też  w biurze zawodów w dniu startu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają bieganie do zmierzenia się z dystansem 10 km.-

Wśród zarejestrowanych większość to mężczyźni. - Przewaga jest znaczna, bo aż 223 zawodników i niestety tylko 48 kobiet - mówi S. Bajda - jest jednak jeszcze czas i mamy nadzieję,że więcej pań zdecyduje się na rywalizację. Cieszymy się również z rosnącej liczby bochnian, którzy stanowią coraz większą grupę wśród startujących. W tej chwili mamy już 43 zawodników z samego miasta, a warto zaznaczyć, że będzie również specjalna kategoria, wyróżniająca biegaczy z naszego powiatu.-

Zwykle w zawodach oprócz biegaczy z Polski gościliśmy osoby z krajów ościennych, czyli Czech, Słowacji i Ukrainy. - Tym razem mamy również gości z Anglii i Kenii - dodaje dyrektor biegu.ZAPISY odbywają się drogą elektroniczną
- (kliknij tutaj).
REGULAMIN BIEGU
- (kliknij tutaj)
W dniu startu, jak już wyżej wspomniano, będzie można zapisać się na bieg w biurze zawodów, które otwarte będzie w godz. 13.30 - 15.30.

TRASA
W związku z przeprowadzaną modernizacją dróg oraz linii kolejowej trasa tegorocznej edycji biegu, podobnie jak w ubiegłym, znacząco różni się od trasy z dawnych lat. Będą to dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek i Solidarności.
Dystans biegu głównego pozostaje ten sam: 10 km (asfalt). Biuro zawodów - w Domu Strażaka w Chodenicach.

CHWILOWE TRUDNIENIA W RUCHU
Wymienione wyżej ulice (Chodenicka, Karosek, część Solidarności) będą wyłączone w dniu zawodów 3 sierpnia (niedziela) z ruchu samochodowego w godzinach 15.30 - 18.00. Za utrudnienia w ruchu organizatorzy serdecznie przepraszają.


Bieg dzieci i młodzieży
Obok biegu dla dorosłych, którego start przewidziany jest na godz. 16.00, organizowany jest również bieg dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców do lat 12 oraz dziewcząt i chłopców od 12 do 16 lat. Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o 15.00.
Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania  - kliknij tutaj). ). Druk ten  będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów.


PIKNIK NAD RABĄ
Dla kibiców biegu  i towarzyszących im rodzin przewidziano liczne atrakcje w ramach „Pikniku nad Rabą”, który drugi raz pod rząd odbywał się będzie na placu przy OSP w Chodenicach.

Poniżej podajemy program imprezy:

15.00 - Bieg dla dzieci, młodzieży do lat 12 oraz młodzieży w wieku 12-16
16.00 - XXI Memoriałowy Bieg Majora Bacy
17.30 - Zakończenie Biegu Memoriałowego
17.40 - Pokaz sprzętu Państwowego Straży Pożarnej
18.00 - Ogłoszenie wyników Biegu Memoriałowego
19.00 - Sekcje MDK: pokaz tańca orientalnego Grupy "Amar", występ uczestników sekcji wokalnej J. Grandys

20.30 Zabawa z zespołem "ParaDOX""
22.00 – Dyskoteka

Dodatkowe atrakcje: konkursy plastyczne, wesołe miasteczko, grill, wata cukrowa, lody, malowanie twarzy.

ORGANIZATORZY
Projekt "XXI Memoriałowego Biegu Majora Bacy" i "Pikniku nad Rabą" realizowany jest przy wsparciu finansowym  Gminy Miasta Bochnia.
Organizatorami Biegu Majora Bacy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni,Towarzystwo MOSIR Bochnia,  Urząd Miasta Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Klub Biegacza LOK Bochnia, Zarząd Małopolski Ognisko TKKF Bochnia Raba, OSP Chodenice.