Aktualności

Z wodą na ty :-)2009-08-17

Dzięki pomocy Kuratorium Oświaty w Krakowie dzisiaj rozpoczęto obóz dochodzeniowy "Z wodą na  ty - nauka i doskonalenie pływania".

Towarzystwo Sportowe "MOSiR" Bochnia, które wspiera działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, uzyskało pomoc finansową na zrealizowanie zadania, które ma na celu stworzenie dla dzieci i młodzieży alternatywnego sposobu spędzania czasu. Tym razem jest to nauka pływania. Na zajęcia zapisanych zostało 30 osób. Dzieci, które w okresie wakacji nie mają możliwości wyjazdu z miasta (m.in. ze względów finansowych),  korzystają z zajęć prowadzonych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Na zajęcia zapisano również osoby z obrzeży miasta oraz terenów wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem terenów uboższych. Dzieci te będą miały doskonałą okazję na integrację z rówieśnikami, co pomoże im zapewne zwalczyć nieśmiałość.  Ćwiczenia prowadzone są na obiektach Krytej Pływalni w Bochni i  mają na celu nie tylko naukę oraz doskonalenie umiejętności pływania, ale również nauczanie zasad bezpiecznego poruszania się w wodzie. 

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia. Dzieci przy pomocy opiekunów musiały poradzić sobie ze stresem - dla niektórych był to pierwszy kontakt z basenem. Przed nimi jednak jeszcze większe wyzwania, ponieważ na zakończenie obozu planowane są małe zawody. W ramach rywalizacji na pewno pocują  nie tylko smak zwycięstwa, ale będą się też musiały oswoić z przegraną. Na razie jednak tworzy się grupa, która musi poczuć się odpowiedzialna również za słabszych zawodników.

Organizatorzy obozu przewidzieli oprócz zajęć na basenie pogadanki na temat zagrożeń współczesnego świata, a szczególnie narkomanii, lekomanii i alkoholizmu. Instruktor, który jest równocześnie policjantem, poprowadzi zajęcia z samoobrony.

Na zakończenie obozu uczestnicy niezależnie od osiągniętych wyników otrzymają pamiatkowe dyplomy i medale.

Poniżej zdjęcia z pierwszych zajęć.