Aktualności

ZŁOTA DRUŻYNA I ZŁOTE DZIEWCZYNY !!!2016-11-14

 Mocny akcent na zakończenie roku i 20-lecie MOSiR Bochnia

Zespół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w minioną sobotę 12 listopada 2016 r. wywalczył złoto na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Suchym Lesie. W zawodach udział wzięło 9 zespołów z całej Polski.


626_953
Na zdj. zespół MOSiR Bochnia stojący od lewej Karol Kowalski, trener Waldemar Kowalski, Krzysztof Kozak, Dawid Reneson (wypożyczony z Błękitni Tarnów), niżej od lewej Jakub Nosalski, Konrad Stanuszek i Dawid Zajączkowski.

Pierwszy mecz należał do najtrudniejszych. Walczyliśmy z Czarnymi Bytom. Cały mecz zakończył się wynikiem 4:3. Pierwszą walkę oddaliśmy walkowerem (nie mieliśmy pełnego składu). Dalej mecz toczył się bardzo wyrównanie i dopiero ostatnia walka w kategorii + 81 kg zdecydowała o wygranym meczu.Z naszej strony walczył zawodnik kat. 81 kg Konrad Stanuszek przeciwko Arturowi Grodeckiemu z Czarnych Bytom - wicemistrzowi Polski z kategorii +90. Walka była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w złotym punkcie (w dogrywce). W walce o wejście do finału spotkaliśmy się z Nową Solą i tu wynik był już zdecydowanie po naszej stronie 5:2 (oczywiście jeden punkt oddawaliśmy darmo). W walce o złoto zmierzyliśmy się z klubem AZS Opole i tu dominacja bochnian była absolutna, wygraliśmy w stosunku 5:1.

- Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i włożyli całe swoje umiejętności i zapał w każdą walkę - mówił po Mistrzostwach trener bochnian Waldemar Kowalski. - Warto podkreślić postawę Konrada Stanuszka, który jako jedyny nie startował w swojej kategorii (81 kg) lecz w plusie i stoczył trzy walki z medalistami Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Wszystkie zdecydowanie wygrał, nawet z brązowym medalistą OOM z Nowej Soli, który ważył około 130 kg.-

- Warto też  zaznaczyć, że w Drużynowych Mistrzostwach Polski startowaliśmy tylko jeden raz w 2010 r., zdobywając wtedy brązowy medal - mówi dyrektor MOSiR Bochnia i wiceprezes KOZ Judo Sabina Bajda. - Aby wystartować w drużynowych zawodach trzeba mieć świetnych zawodników w kilku kategoriach, co nie jest proste w małych klubach. Rok 2016 jest najlepszym wynikowo rokiem od początku istnienia sekcji judo (23 lata). Zdobyliśmy 6 medali Mistrzostw Polski indywidualnie (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), złoto drużynowo i kilkanaście medali Pucharów Polski. Na trzech ostatnich, ogólnopolskich zawodach zdobywamy pierwsze miejsce medalowo. Jest to wynik ciężkiej pracy zawodników, jak i kadry.-

626_154
Sprawdziliśmy jakość kruszcu:-)

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ:
I miejsce T.S.MOSiR Bochnia
II miejsce Klub Judo AZS Opole
III miejsce GKS Czarni Bytom
III miejsce MKS Juvenia Wrocław
V miejsce K.S. MaKo Judo Wrocław
V miejsce UKS Olimp Nowa Sól
7 miejsce Klub Sportowy Akademia Judo Poznań
VII miejsce TS Gwardia Olsztyn Olsztyn

Listy walk Mistrzostw można zobaczyć na stronie Polskiego Związku Judo (kliknij tutaj)._____________________________________________________________________________


W tym samym dniu nasi judocy walczyli w Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików w Krakowie.


Swoją dominację potwierdziły nasze medalistki Mistrzostw Polski, nie dając żadnych szans swoim przeciwniczkom. Złote medale zdobyły: Oliwia Wątorek w kat 44 kg, Wiktoria Żabczyńska w kat. 57 kg, Julia Gut w kat. 63 kg.

800_Oliwia_W__torek_z__ota_medalistka_kat._44_kg 800_Wiktoria___abczy__ska
Na zdj. nasze złotka:-). Od lewej Oliwia Wątorek, Wiktoria Żabczyńska

800_Julia_Gut
Julia Gut

Punktowane miejsca wywalczyli nasi młodzicy. V  Mikołaj Filipek w kat. 42 kg i Filip Kurtyka w kat. 73 kg oraz VII  Kamil Kubas w kat. 55 kg i Wiktor Matykiewicz w kat. 60 kg.

MOSiR Bochnia zdobył tym samym I miejsce medalowo i punktowo w klasyfikacji młodziczek oraz I miejsce medalowo w klasyfikacji ogólnej.

Na co dzień trenują oni u trenera Grzegorza Maja i Waldemara Kowalskiego. W Krakowie dopingowała im w walkach dyrektor MOSiR Bochnia i zarazem wiceprezes KOZ Judo Sabina Bajda. - Wielkie gratulacje i podziękowania dla pracy trenerów i zawodników – mówi S. Bajda - Dziękuje rodzicom, którzy wspierają rozwój swoich dzieci i pomagają im w rozwijaniu swoich pasji, również towarzysząc im podczas zawodów i dopingując do walki.-

Wyniki Pucharu i listy walk również dostępne są na stronie PZJudo (kliknij tutaj).