Aktualności

Zapraszamy na XIX Memoriałowy Bieg Majora Bacy, Bochnia - Chodenice, 05.08.2012r.2012-07-10

Zgłoszenia (kliknij tutaj)
Lista startowa
(kliknij tutaj)
Regulamin (kliknij tutaj)

          Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni zaprasza wszystkich amatorów biegania w niedzielę 5 sierpnia 2012r. na  XIX Memoriałowy Bieg Majora Bacy.

P1300539_1.JPGJest to cykliczna impreza sportowa, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz krajów ościennych, min. Słowacji, Czech i Ukrainy. Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców.

Oprócz chęci upamiętnienia majora Bacy impreza ma na celu popularyzacje i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej. W 2010 roku na starcie biegu stanęło aż 274 zawodników – to jak dotąd rekordowa liczba biegaczy (w 2011r. 262). Trasa, wiodąca ulicami Bochni, posiada atest PZLA, a dystans do pokonania to 10km. Obok biegu dla dorosłych organizowany jest również bieg dla dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych: dziewcząt i chłopców do lat 12 oraz dziewcząt i chłopców od 12 do 16 lat. Dzieci mają do pokonania dystans około 1km. Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (do pobrania - kliknij tutaj). 
Szczegóły w powyżej umieszczonym regulaminie.

Dla kibiców i towarzyszących im rodzin przewidziano liczne atrakcje: gry i zabawy sportowe, imprezy plenerowe oraz festyn w ramach „Pikniku nad Rabą”.

Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego i Gminy Miasta Bochnia.

Organizatorami XIX Memoriałowego Biegu Majora Bacy są:
Województwo Małopolskie
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni 
Gmina Miasta Bochnia
Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia
Klub Biegacza LOK Bochnia
TKKF Raba Bochnia
Miejski Dom Kultury w Bochni
Kryta Pływalnia w Bochni