Aktualności

Zawody pływackie w ramach projektu "Umiem pływać, uprawiam judo- sport to coś dla mnie"2010-08-31

Towarzystwo Sportowe "MOSIR" Bochnia, które wspiera działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w naszym mieście, po raz kolejny zorganizowało na zakończenie wakacji Zawody Pływackie Dziewcząt i Chłopców.

Zawody odbyły się w ramach  realizowanego projektu "Umiem pływać, uprawiam judo - sport to coś dla mnie", projektu który uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki.  
Pomoc ta pozwola na przeprowadzanie  zajęć z pływania i judo dla trzydziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży. Podobnie jak w ubiegłym roku TS MOSIR realizuje ten projekt przez kilka miesięcy (od marca do końca listopada). Przez dziewięć miesięcy uczestnicy  projektu mają okazję ćwiczyć dwa razy w tygodniu na matach i doskonalić swoje umiejętności w wodzie. W okresie letnim dzieci brały udział w obozach dochodzeniowych. Na ich zakończenie i zarazem zakończenie wakacji zorganizowano zawody pływackie, na których młodzi ludzie mogli pochwalić się nabytymi umiejętnościami. Radości było wiele. Wszyscy uczestnicy letniego obozu otrzymali pamiątkowe dyplomy.  

Wakacje już za nami, ale uczestnicy opisywanego projektu będą nadal  brać w zajęciach na sali judo i na krytej pływalni. - Zawody pływackie realizowane dzięki pomocy TS MOSIR były rodzajem zabawy, ale również sprawdzeniem na półmetku projektu "Sport to coś dla mnie" umiejętności, które do tej pory nabyły dzieci. Dla nich to wspaniała zabawa - dla nas świadomość, iż możemy pomóc młodzieży i dzieciom w utrzymaniu dobrej kondycji i zapewnieniu prawidłowego rozwoju fizycznego - mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda.