Aktualności

Dobry start sezonu 2017/18 - II liga piłki ręcznej mężczyzn2017-09-25

W zapowiadanym inauguracyjnym meczu II ligi piłki ręcznej bocheńscy szczypiorniści pewnie pokonali MKKS Glorię Katowice różnicą 9 trafień - 39:30 (20:8).

01


MOSiR Bochnia & MKKS Gloria Katowice 39:30 (20:8)

 Mecz rozpoczął się od celnego trafienia Filipa Pacha, a  w odpowiedzi rzutem karnym wynik wyrównał Oktawiusz Jarząbek. W kolejnych minutach bochnianie zdobyli trzy bramki z rzędu i chociaż nie wykorzystali rzutu karnego, to pozwoliło im to wyjść na prowadzenie w piątej minucie 4:1. Następna część spotkania to dobra gra w obronie oraz łatwe bramki z kontrataku. Pozwoliło nam to do przerwy osiągnąć bardzo dobry rezultat, ponieważ straciliśmy tylko 8 bramek, a zdobyli 20. Ta przewaga w znaczący sposób ułatwiła nam grę w drugiej części meczu, a zarazem umożliwiła wprowadzenie na parkiet młodszej części drużyny. Należy tutaj wyróżnić szczególnie Michała Dobrzańskiego, który oprócz zdobyczy 6 bramek dobrze spisywał się w obronie. Dobre zawody rozegrali Jarosław Gut, Mateusz Zubik (7 bramek) i nasz nowy nabytek Wojciech Dziedzic. Na deser piękną bramkę po regulaminowym czasie gry zdobył Łukasz Urbanowicz z rzutu wolnego.

02 04
Na zdj. po lewej trener bochnian Marcin Bożek.


- Cieszymy się bardzo z tej wygranej, gdyż nasza ostatnia konfrontacja z zespołem z Katowic z poprzedniego sezonu zakończyła się porażką - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - W kolejnym spotkaniu rozgrywanym 1 października w Sosnowcu (w niedzielę)  musimy utrzymać koncentrację i dyscyplinę gry. W pierwszej kolejce MUKS Zagłębie, który jest beniaminkiem rozgrywek drugoligowych, dzielnie stawił czoła doświadczonej drużynie z Przeworska i przegrał z nią tylko czterema bramkami 26:30, choć do przerwy było 11:12.-


07 03

Skład MOSiR Bochnia i bramki: Tomasz Węgrzyn, Tomasz Orzechowski 2, Mateusz Zubik 7, Jakub Jewiarz 5, Filip Pach 5, Hubert Pamuła, Mateusz Bujak 4, michał Dobrzański 6, Marcin Janas 1, Krzysztof Serwatka, , Łukasz Urbanowicz 5, Iwo Stopczyński, Wojciech Dziedzic 3, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż 1.
Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

11

Więcej zdjęć z meczu autorstwa Tomasza Stodolnego umieściliśmy na stronie Facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

.

Zdjęcia ze spotkania (autorstwa klubu)  umieściliśmy również na stronie Facebookowej, poświęconej naszemu zespołowi (kliknij tutaj).

Wyniki pozostałych spotkań I kolejki grupy IV A:
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & SPR Orzeł Przeworsk 26:30 (11:12)
MUKS Siódemka Mysłowice & Vive II Kielce 13:25 (6:12)
SMS ZPRP Kielce & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 31:29 (17:16)
Azpty II Puławy & SPR Wisła Sandomierz 23:24 (13:13)
KS Padwa zamość & KS Handbalove Busko-Zdrój 33:22 (16:13)
SPR Grunwald Ruda Śląska & Politechnika Świętokrzyska Kielce 25:22 (13:9)
Zespół AZS UJK Kielce pauzował
.

KOLEJNE MECZE
Następny mecz, jak już wspomniał trener, gramy na wyjeździe z Zagłębiem.
W Bochni zapraszamy do kibicowania podczas III kolejki, która zostanie rozegrana 7 października. Gościć wówczas będziemy SPR Orzeł Przeworsk. Początek spotkania, o godz. 18.00. Mecze II ligi piłki ręcznej mężczyzn rozgrywane są w Bochni w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32.


Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn 
są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.

indeks