Aktualności

Drugoligowi szczypiorniści zajęli fotel lidera !!!2017-10-16

W minioną niedzielę 15 października szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrali IV kolejkę w ramach rozgrywek o mistrzostwo II ligi. Tym razem gościli u siebie Mysłowice i z meczu są zadowoleni, tym bardziej iż po nim zajęli fotel lidera!

MOSiR Bochnia & MUKS Siódemka Mysłowice 32:22 (17:5)

22310579_1379964305443669_7779548826415229909_n

Jedynie w pierwszej minucie goście z Mysłowic mogli mieć nadzieję na wywiezienie punków z Bochni. W tym to właśnie czasie po rzucie Mateusza Mazura prowadzili 0:1. Kolejne minuty to lawina bramek bochnian i w 23 minucie po rzucie Iwa Stopczyńskiego nasi szczypiorniści prowadzili 12:4. Należy tutaj nadmienić, iż od 21 minuty pierwszej połowy grę prowadziła młodsza, mniej doświadczona część drużyny drugoligowych szczypiornistów (juniorzy). Ciekawostką jest też, iż ostatnią bramkę przyjezdni zdobyli w 24 minucie po rzucie Filipa Gnypa (Mysłowice). Od tego czasu konto naszego bramkarza było czyste. W drugiej części spotkania swoją przygodę kontynuowali nadal juniorzy aż do 45 minuty. Goście w tym czasie zniwelowali różnice bramek na swoją korzyść i w 46 minucie  na tablicy widniał wynik 21:13. Następnie na boisko wrócili doświadczeni zawodnicy i pomimo kilku dogodnych sytuacji, których nie wykorzystali ustalili wynik na 32:22. - Mogę powiedzieć, że w pierwszej części spotkania, kiedy o losach meczu decydowała grupa starszych zawodników wyglądało to bardzo fajnie - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Należy także pochwalić juniorów za ambitną walkę, a szczególnie Pawła Waśniowskiego. Cieszymy się z fotela lidera i z pokora czekamy na kolejne spotkanie, które rozegramy na wyjeździe w niedzielę 22 października o godz. 14-ej z zespołem NLO SMS Kielce.-

- Mecz w wykonaniu naszej drużyny w dużej swojej części był mikstem młodości z doświadczeniem - mówi kierownik bocheńskiego zespołu Maciej Haber. Należy się cieszyć, że zawodnicy młodsi zdali egzamin poprawnie.

22519208_1379964445443655_4974875477737881569_n

Bramki dla Bochni zdobyli: Marcin Janas 3, Mateusz Zubik 4, Mateusz Bujak 6, Mateusz Rogóż 3, Filip Pach 3, Michał Dobrzański 4, Iwo Stopczyński 1, Wojciech Dziedzic 3, Łukasz Urbanowicz 3, Paweł Waśniowski 2.

Zdjęcia z meczu na stronie Facebooka naszej drużyny (kliknij tutaj).

Zdjęcia z meczu autorstwa Tomka Stodolnego (kliknij tutaj).

Wyniki pozostałych meczów IV kolejki w grupie IV:

SPR Orzeł Przeworsk & Vive II Kielce 24:24 (12:11) K6-5
MKKS Gloria Katowice & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 41:36 (24:15)
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & SMS ZPRP Kielce 27:24 (15:10)
SPR Wisła Sandomierz & AZS UJK Kielce 33:33 (12:18) K2-4
HLB Buskowianka & Politechnika Świętokrzyska Kielce 21:31 (10:16)
Azoty II Puławy & SPR Grunwald Ruda Śląska 26:20 (12:8)
KS Padwa II Puławy pauzowała.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn  są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.