Aktualności

Gorąco na stadionach2017-09-18

Kibice piłki nożnej z zainteresowaniem śledzą przebieg rundy jesiennej i wspierają gorąco swoje ulubione drużyny. Jak wygląda sytuacja wśród zespołów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ? Spójrzmy na ostatnie wyniki.

SOKÓŁ POSZYBOWAŁ NAD CHODENICAMI - trampkarze w małopolskiej lidze
W sobotę 16 września najstarsi zawodnicy naszego klubu, którzy walczą w Małopolskiej Lidze Trampkarzy (r. 2003) gościli na stadionie przy ul. Chodenickiej w Bochni Sokół Stary Sącz. Był to już piąty mecz w tej rundzie  podopiecznych trenera Marcina Leśniaka.

MOSiR Bochnia & Sokół Stary Sącz 1:4

626_IMG_8477

Mecz okazał się bardzo ciężki i mimo stawiania dość mocnego oporu w pierwszej części spotkania nie pozwolił nam cieszyć się w miarę zrównoważonym wynikiem.  W 33 minucie pierwszego gola zdobyli starosądeczanie i poprawili go po kolejnych 5 minutach, tak więc na przerwę schodziliśmy już ze stratą dwóch bramek. Podniesieni na duchu przez trenera, który zawsze podkreśla, iż należy walczyć do końca, bochnianie w drugiej części znów zaczęli dobrze, a Michał Wilk w 52 minucie zdobył bramkę. Niestety okazało się na końcu, iż była ona jedyną, honorową. Dziesięć minut później przy piłce bardzo skuteczni byli goście - zdobyli trzecią bramkę, a po kolejnych czterech minutach czwartym golem potwierdzili, iż to jednak im należało się w pełni zasłużone zwycięstwo.

626_IMG_8485
Na stadionie było naprawdę gorąco.

MOSiR Bochnię w opisywanym spotkaniu reprezentowali:  Szymon Cierniak (bramkarz), Michał Wilk (1), Kacper Smoleń, Klaudiusz Pach, Jakub Paduch, Hubert Kwarta, Dominik Lech, Jakub Rachfalik (kapitan), Dawid Skrzypek, Mikołaj Dawiec, Mariusz Mazanek oraz Oskar Mroczek (bramkarz), Kacper Więsek, Wiktor Zaleński, Filip Budzyn, Tomasz Popiołek.
Kierownikiem drużyny jest Janusz Smoleń.

626_IMG_8515


Więcej zdjęć ze spotkaniem ze Starym Sączem umieściliśmy na Facebooku MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).


Spotkanie ze Starym Sączem odbywało się w ramach 6-ej kolejki, chociaż dla bochnian był to piąty mecz tej rundy (pierwsze, zaległe spotkanie z Cracovią Kraków przełożone zostało na 10 października). W najbliższy weekend (w sobotę 23 września) podopieczni M. Leśniaka walczyć będą na wyjeździe z Akademią Piłkarską 21 Kraków. W Bochni będziemy kibicować im za dwa tygodnie, kiedy to 30 września gościć będą Beskid Andrychów.

WYSOKA WYGRANA W DĄBROWIE !!! - młodzicy w okręgowej lidze młodzików
Cenne 3 punkty przywiozła w sobotę drużyna młodzików z wyjazdowego meczu z Dąbrovią.

Początek meczu miał wyrównany przebieg, z lekką przewagą gospodarzy. Nasi chłopcy jednak kilka razy umiejętnie wychodzili z groźnymi atakami, a w 12 minucie pierwszą bramkę zdobył w tym meczu Maksymilian Rachwał. Jeszcze przez kilka minut gospodarze ambitnie próbowali zaatakować, lecz nieskutecznie. W 25 minucie kolejna akcja i celne trafienie Filipa Styrny ostudziły zapędy młodych zawodników z Dąbrowy Tarnowskiej. Po przerwie nasza drużyna  już pewnie prowadziła grę, a dobrze grająca defensywa nie dopuszczała gospodarzy do zbyt wielu okazji strzeleckich. Efektem dobrej i konsekwentnej gry były kolejne gole Filipa Styrny i Maksymiliana Rachwała , a wynik spotkania strzałem z 8 metra ustalił Jakub Noskowiak.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska & MOSiR Bochnia 0-5 (0-2)
Bramki: Maksymilian Rachwał 2x, Filip Styrna 2x, Jakub Noskowiak.

Skład MOSiR Bochnia: Krystian Słonina, Mateusz Płaza, Jakub Mazanek, Karol Cieśla, Paweł Palej, Maksymilian Rachwał, Antoni Wójcik, Jakub Noskowiak, Filip Styrna, Maciej Ryncarz, Marcin Mosoń, Wiktor Wolak, Karol Styrna, Oskar Goczał.
Trenerami zespołu są Kamil Szewczyk i Mirosław Sobieszczyk.

Kolejne spotkanie młodzicy w ramach małopolskiej ligi rozegrają już w środę 20 września, kiedy to gościć będą Czarnych Kobyle. Początek meczu o godz. 17.00.

DZISIAJ RÓWNIEŻ ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA!!!
W poniedziałek 18 września zapraszamy na mecze w ramach rozgrywek prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Bochni.

O godz. 16.00 na Stadionie im. W. Krupy przy ul. Parkowej w Bochni spotkanie rozpoczną młodzicy MOSiR II Bochnia, którzy gościć będą Gryf Chronów. Będzie to ich pierwszy mecz w rundzie jesiennej, chociaż przed nimi jeszcze zaległe, spotkanie z 9 września.

Godzinę później (czyli o 17.00), na boisku przy ul. Chodenickiej w Bochni mecz w ramach II kolejki rozpoczną trampkarze MOSiR II, którzy gościć będą WKS II Szreniawę Nowy Wiśnicz. Przypomnijmy, iż w pierwszej kolejce, trenowany przez M. Leśniaka drugi zespół MOSiR-u wygrał na wyjeździe z Borkiem aż 11-oma bramkami.

TRZYMAMY KCIUKI !!!