Aktualności

Judocy z Bochni najlepsi w Polsce !2017-10-17

2 złote medale, brąz i dwa V miejsca to bilans walk odbywających się w ubiegły weekend ( 14-15.10.2017r.) w Poznaniu, gdzie rozgrywały się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo.

Dla zawodniczek MOSiR-u Bochnia: Oliwii Wątorek i Wiktorii Żabczyńskiej były to szczególnie trudne Mistrzostwa, gdyż broniły tytułu Mistrzyń Polski.

P1130823

Oliwia Wątorek - ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w kat. 44 kg - pomimo zmiany o 2 kategorie wagowe (aktualnie walczy w kat. 52 kg.) nie uległa presji i po 5 zwycięskich walkach została ponownie Mistrzynią Polski Młodziczek.

P1130753

Podobnie Wiktoria Żabczyńska, która zdobyła Mistrzostwo Polski 2016 w kat. wagowej 57 kg, przechodząc do kat. 63 kg. nie dała szans swoim przeciwniczkom i wywalczyła ponowny tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek.

Dziewczyny startowały z ogromnym obciążeniem broniąc tytułów Mistrzyń - mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda - dlatego ich ponowny sukces świadczy o ich świetnym przygotowaniu sportowym ale również przede wszystkim o mocnej psychice co w tym sporcie jest bardzo istotne.

P1130750

Damian Pławecki - drugi od prawej


Pierwszy w swojej karierze sportowej na Mistrzostwach Polski medal - III miejsce - w kategorii wagowej 60 kg,  zdobył Damian Pławecki. W tej kategorii startowało 49 zawodników. Damian w drodze po medal wygrał 5 walki przegrywając tylko z Mistrzem Polski. 

Damian w ostatnim okresie zrobił ogromny postęp - mówi Sabina Bajda - i jest na dobrej drodze do zdobycie kolejnych medali.

P1130829

 Maja Twardowska - pierwsza od prawej

Kolejną uczestniczką biorącą udział w Mistrzostwach była Maja Twardowska, która po raz pierwszy startowała w Mistrzostwach Polski (jest najmłodszym startującym w tych mistrzostwach rocznikiem). W walkach eliminacyjnych Maja zwyciężyła 3 walki wygrywając w walce o ćwierćfinał z zawodniczką Aleksandrą Wenzel, która jest pierwsza w rankingu młodziczek w Polsce. Niestety w walce o wejście do finału przegrała z późniejszą Mistrzynią Polski w złotym punkcie czyli po regulaminowym czasie walki. W walce o medal również nie miała szczęścia i przegrała z Karoliną Mika z Polonii Rybnik.

V miejsce, które ostatecznie zajęła jest ogromnym sukcesem dla tej zawodniczki - mówi dyr. MOSiR Bochnia Sabina Bajda -  chociaż oczywiście była duża szansa na medal a nawet finał.

P1130760

Igor Dziadowiec - drugi od prawej


Jednym z najmłodszych zawodników, który startował  w tym turnieju był Igor Dziadowiec (kat. 38 kg.), który w walce o wejście do finału przegrał z Mistrzem Polski, zajmując ostatecznie punktowane V  miejsce.

P1130832

W zawodach brali również udział: kat. wag 46 kg. Krzysztof Baniak i Mikołaj Filipek, kat wag 50 kg. Oliwer Żelichowski, kat wag 55 kg. Filip Oleksy.

Dzięki osiągnięciom naszych zawodniczek MEDALOWO w kategorii Młodziczek MOSiR Bochnia zajął I MIEJSCE na 25 klubów, które zdobyły medale a co ważne w KLASYFIKACJI MEDALOWEJ razem (dziewczęta + chłopcy) również zajął I MIEJSCE (na 48 medalowych klubów).

To ogromny sukces naszego klubu, zawodników i zawodniczek oraz efekt wielkiego zaangażowania i pracy trenerów oraz pomocy rodziców. Wszyscy nasi medaliści są wychowankami trenera Grzegorza Maja a część z nich od tego roku pracuje również z trenerem Waldemarem Kowalskim.

 "Gratuluje wszystkim sukcesów, mam świadomość ile pracy zostało wykonane - mówi dyr. MOSiR Sabina Bajda - dziękuję wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesów naszych zawodników. Jestem z nich dumna."

OFICJALNE WYNIKI na stronie Polskiego Związku Judo - (kliknij tutaj)

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj