Aktualności

Sezon Zawodów Międzyszkolnych rozpoczęty :)2017-09-29

W piątek 29 września 2017r, na Stadionie MOSiR-u Bochnia, odbyły się pierwsze zawody rywalizacji międzyszkolnej tego sezonu - Miejskie Zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Pogoda po dość długim " deszczowym okresie" okazała się dla uczestników łaskawa i pierwsze zawody sezonu 2017/2018 odbyły się w słonecznej aurze.

Do rywalizacji w tej konkurencji, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców,  zgłosiły się reprezentacje wszystkich bocheńskich Szkół Podstawowych:

W zawodach startowały reprezentacje szkół oddzielnie dziewcząt i chłopców a każda reprezentacja składała się 10 uczniów/uczennic, urodzonych w 2005 i młodszych.

Dziewczęta miały do pokonania 10 x 800 m a chłopcy 10 x 1000 m.

IMG_8639 IMG_8664 IMG_8692


Jak na pierwsze zawody przystało emocje były duże, wspaniały doping  a i zawodnicy "dawali z siebie wszystko" i pomimo zdarzających się na trasie kryzysów każdy z nich ukończył swój bieg w czasie dla siebie najlepszym z możliwych.

Drużyny walczyły zarówno o jak najlepszą lokatę ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek - Zawodów Powiatowych, które odbędą się już w najbliższy czwartek 5 października w Łapanowie.

Po zaciętej walce najlepszą drużyną w kategorii dziewcząt zostały uczennice PSP Nr 1 w Bochni, które wraz ze zdobywczyniami miejsca II - zawodniczkami PSP Nr 5, uzyskały awans do kolejnego etapu .

W kategorii chłopców najlepszą drużyną okazali się chłopcy z PSP Nr 5 w Bochni i to oni wraz ze zdobywcą miejsca II - reprezentacją PSP Nr 1 w Bochni, uzyskali awans do Zawodów Powiatowych.

Ja ze swojej strony  - mówi organizator zawodów - pragnę gorąco podziękować nie tylko nauczycielom ale zwłaszcza uczniom wszystkich szkół za tak liczny udział w pierwszych, inaugurujących nowy sezon zawodach. Bardzo mnie cieszy Wasz zapał i  liczę na to, że aż do samego końca tegorocznych rozgrywek on Was nie opuści a wręcz przeciwnie - będzie coraz większy.  Życzę Wam samych sukcesów i przy okazji również dobrej zabawy.

.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

.

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

  1. PSP Nr 1 w Bochni - awans
  2. PSP Nr 5 w Bochni - awans
  3. PSP Nr 4 w Bochni
  4. PSP Nr 2 w Bochni
  5. PSP Nr 7 w Bochni

KATEGORIA CHŁOPCÓW

  1. PSP Nr 5 w Bochni - awans
  2. PSP Nr 1 w Bochni - awans
  3. PSP Nr 4 w Bochni
  4. PSP Nr 2 w Bochni
  5. PSP Nr 7 w Bochni