Aktualności

Wysoka wygrana juniorów z Metalką / małopolska liga piłki ręcznej2017-10-09

W minioną niedzielę 8 października 2017 r. zespół juniorów starszych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni podejmował w ramach 2-ej kolejki małopolskiej ligi piłki ręcznej zespół z Nowego Targu.

626_IMG_0469 626_IMG_0471

 MOSiR Bochnia & Metalka Nowy Targ 37:18 (15:9)

Mecz został rozegrany w Hali -Widowiskowo – Sportowej im. W. Stawiarskiego. Zespół z Nowego Targu to bardzo ambitna drużyna, złożona z zawodników trenujących w grupach młodzieżowych w sąsiednich miejscowościach.

626_IMG_0562 626_IMG_0528


Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był bardzo chaotyczny, z dużą ilością często niewymuszonych błędów, czego efektem był wynik zaledwie 3:1 po 10 minutach meczu. Na szczęście w miarę upływu czasu nasza drużyna odzyskiwała równowagę i weszła na dobre tory, dzięki czemu udało się zdobyć przewagę po rzuceniu 8 bramek a stracie zaledwie jednej od 13 do 19 minuty. W dalszej części meczu MOSiR systematycznie powiększał przewagę. W spotkaniu wystąpili wszyscy zawodnicy powołani do kadry meczowej przez trenera Węgrzyna (i każdy zawodnik z pola zdobył przynajmniej 1 bramkę), w tym zawodnicy juniorzy młodsi, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Na szczególną uwagę zasługuje postawa bramkarza Miłosza Biernata. Zawodnik urodzony w 2002 roku popisywał się wspaniałymi interwencjami, szczególnie w sytuacjach sam na sam, natomiast w ataku ze starszymi kolegami dobrze radził sobie Kamil Liszkiewicz, zdobywając 2 bramki i wywalczając pozycje dla kolegów z drużyny. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu został Michał Dobrzański, zdobywca 9 bramek, natomiast dla gości najwięcej bramek rzucił Andrzej Galica – 7.

626_IMG_0465


MOSiR Bochnię reprezentowali:
Miłosz Biernat, Mateusz Łącki, Grzegorz Drzazga, Michał Dobrzański 9, Wiktor Czubala 6, Oliwer Choma 5, Kacper Lipina 3, Maksymilian Pach 3, Maciej Grech 3, Kamil Liszkiewicz 2, Kacper Cąber 2, Szymon Kukułka 1, Marcin Jakubowski 1, Iwo Stopczyński 1, Przemysław Mucha 1.

Więcej zdjęć z meczu można zobaczyć na stronie Facebooka MOSiR Bochnia (kliknij tutaj).

Kolejne spotkania
Juniorzy następną kolejkę grają na wyjeździe - w piątek13 października walczyć będą z Chrzanowem.

W Bochni przyjdziemy im kibicować za dwa tygodnie, kiedy to również w niedzielę (22 października) gościć będą Piast Skawinę. mecz ten odbędzie się w hali sportowej I LO przy pl. ks. Czaplińskiego 1. Początek spotkania o godz. 10.00. Zapraszamy!