Zawody szkolne - Licealiada 2016/17 - Powiatowe

Pływanie INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE Dziewcząt i Chłopców 2016-17

Powiatowe

Data: 17.02.2017r.

Godzina: 9.00

Miejsce: Kryta Pływalnia w Bochni

W piątek 17 lutego 2017r. , w Krytej Pływalni w Bochni, odbyły się  Zawody Powiatowe w Pływaniu Indywidualnym i Drużynowym Dziewcząt i Chłopców, rozgrywanych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.


Do rywalizacji swoich uczniów zgłosiły szkoły:

KATEGORIA INDYWIDUALNA

DZIEWCZĘTA:

  • ZS Nr 1 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • II LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni

CHŁOPCY:

  • ZS Nr 1 w Bochni
  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • II LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni

W konkurencjach indywidualnych zawodnicy startowali w czterech stylach pływackim: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym.  Młodzi pływacy walczyli o jak najwyższe miejsca na podium ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek jakim są Finały Wojewódzkie, które odbędą się już 3 marca w Suchej Beskidzkiej.

Do Finałów Wojewódzkich zakwalifikować mogło się tylko trzech najlepszych pływaków w każdym ze styli dlatego walka od samego początku była bardzo zacięta.


IMG_4440 IMG_4486 IMG_4451


.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ – Facebook Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni – kliknij tutaj

.

W kategorii dziewcząt najlepsze były:

STYL DOWOLNY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Gorczyca Oliwia

I LO Bochnia

33:32

II

Lipina Marcela

I LO Bochnia

38:52

III

Sowa Anna

ZS Nr 2 Bochnia

39:62



STYL GRZBIETOWY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Budzyn Joanna

ZS Nr 3 Bochnia

40:82

II

Świderska Wiktoria

I LO Bochnia

41:70

III

Mroczek Karolina

II LO Bochnia

45:67



STYL KLASYCZNY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Stec Wiktoria

II LO Bochnia

44:65

II

Żak Justyna

I LO Bochnia

45:50

III

Stec Kaja

I LO Bochnia

46:60



STYL MOTYLKOWY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Warszawska Karolina

I LO Bochnia

37:34

II

Mika Gabriela

I LO Bochnia

40:54

III

Apryjas Joanna

ZS Nr 1 Bochnia

43:32


.

W kategorii chłopców najlepsi byli:

STYL DOWOLNY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Sądel Kacper

II LO w Bochni

27:51

II

Robak Kamil

ZS Nr 1 Bochnia

28:26

III

Duda Szymon

ZS Nr 1 w Bochni

28:74



STYL GRZBIETOWY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Kocot Wiktor
I LO w Bochni

33:03

II

Łach Grzegorz
ZS Nr 1 w Bochni

33:83

III

Mączka Dawid
ZS Nr 2 w Bochni

34:98



STYL KLASYCZNY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Grabarz Mateusz

I LO Bochnia

35:93

II

Mytnik Grzegorz

ZS Nr 1 Bochnia

39:08

III

Wiaderny Szymonh

ZS Nr 1 Bochnia

39:96



STYL MOTYLKOWY

MIEJSCE

NAZWISKO I IMIĘ

SZKOŁA

CZAS

I

Wymazała Szymon

ZS Nr 3 Bochnia

35:48

II

Kubala Kamil

ZS Nr 1  Bochnia

36:23

III

Piwowarski Paweł

I LO Bochnia

36:70

.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników:

.

Po zakończeniu zawodów indywidualnych przyszła kolej na Zawody Drużynowe Dziewcząt i Chłopców.

W zawodach drużynowych wystąpiły reprezentacje szkół:

KATEGORIA DZIEWCZĄT

  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • ZS Nr 1 w Bochni
  • II LO w Bochni

KATEGORIA CHŁOPCÓW

  • I LO w Bochni
  • ZS Nr 3 w Bochni
  • ZS Nr 2 w Bochni
  • ZS Nr 1 w Bochni

Na Zawody Drużynowe składały się:

  1. Sztafeta 8 x 50 m.
  2. wyścigi indywidualne:
  • 100 m stylem grzbietowym - 1 zawodnik
  • 100 m stylem klasycznym - 1 zawodnik
  • 100 m stylem dowolnym - 1 zawodnik
  • 50 m stylem motylkowym - 2 zawodników
  • 50 m stylem grzbietowym - 1 zawodnik
  • 50 m stylem klasycznym - 1 zawodnik
  • 50 m stylem dowolnym - 1 zawodnik

 Drużyny walczyły o miejsce a podium ale również o awans do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 2 marca 2017r. w Suchej Beskidzkiej. Na awans mogły liczyć dwie najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców.

Po podliczeniu wszystkich punktów za starty indywidualne i sztafetę klasyfikacja Zawodów Drużynowych wygląda następująco:

KATEGORIA DZIEWCZĄT


MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

I

AWANS

I LO w Bochni

166

II

AWANS

ZS Nr 1 w Bochni

142

III

II LO w Bochni

105

IV

ZS Nr 3 w Bochni

93



KATEGORIA CHŁOPCÓW


MIEJSCE

SZKOŁA

PUNKTY

I

AWANS

ZS Nr 1 w Bochni

158

II

AWANS

I LO w Bochni

151

III

ZS Nr 2 w Bochni

111

IV

ZS Nr 3 w Bochni

81


Na zakończenie zawodów zdobywcy miejsc I - III w klasyfikacji indywidualnej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale a w klasyfikacji drużynowej zdobywcy miejsc I - III otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.


Zawody odbywały się w Krytej Pływalni w Bochni a organizatorem, z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni, był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Rozgrywki

  • PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN

    II liga mężczyzn i III liga seniorów

  • 2 liga koszykówki kobiet

    2 liga koszykówki kobiet

  • LIGA JUDO

    LIGA JUDO

  • Szkolna Liga Szachowa

    Szkolna Liga Szachowa

  • Turniej Grup Naborowych w Piłce Ręcznej

    Turniej Grup Naborowych w Piłce Ręcznej

Turnieje, imprezy

  • X Bieg Papieski

    X Bieg Papieski

    16 października 2017 r.

  • IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    IX Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt, Bochnia CUP 2018

    Bochnia CUP; 22-25 lutego 2018 r.

  • XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    XX Międzynarodowy Turniej Judo - International Judo Tournament

    Kopalnia Soli - Salt Mine; 17-18 czerwca (June) 2017 r.

  • XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy

    6 sierpnia 2017 r.

  • II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka

    07.10.2017 r.